WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © ZDROWIE I RADOŚĆ

MA-URI

W tradycji maoryskiej - inaczej niż w Europie - ciało uznaje się za "bramę" do wewnętrznego świata i "narzędzie" obcowania z tym, co wewnętrzne. Masaż MA-URI zapoczątkowuje i wspiera całościowy - zarazem cielesny i duchowy - proces samopoznania i przemiany. Nazwa MA-URI oznacza między innymi "wolny od ograniczeń". Dotyk pomaga uwolnić się od narzuconych przez otoczenie systemów przekonań oraz konwencji odczuwania połączonych z napięciami i przykurczami mięśni. MA-URI znaczy także "białe światło" i nawiązuje do maoryskiej legendy o gwiezdnych ludziach, którzy przybyli nauczyć Ziemian miłości. Pod wpływem dotyku masowana osoba wchodzi w bardzo głęboki relaks na poziomie ciała i psychiki. Sprzyja on samopoznaniu i wglądowi we własne wnętrze. Stan ten pomaga dojść do sedna zdrowotnych, emocjonalnych i życiowych problemów, z którymi ludzie przychodzą do masażysty. Doświadczenie masażu jest u każdego inne, związane z jego niepowtarzalną historią. Warto się w nie wsłuchać, bez względu na to, czy jest silne i dramatyczne, czy delikatne i subtelne. Masaż MA-URI jest zabiegiem całościowym. Wykonuje się go przy kojącej muzyce i z zastosowaniem ciepłych olejków.


WEWNĘTRZNA PODRÓŻ

"Wewnętrzna Podróż" to autorska metoda Zbyszka Maślaka wyrosła z doświadczeń jego wieloletniej praktyki terapeutycznej. Jej zamierzeniem jest wykorzystanie zarówno technik klasycznego masażu europejskiego z jego wiedzą o anatomii i mechanice ciała, jak i inspiracji płynących z tradycji polinezyjskiej oraz terapii czaszkowo-krzyżowej, które skupiają się na organicznej współzależności między ciałem, a tym co psychiczne, emocjonalne i duchowe. Masażysta podchodzi do każdego przypadku z uwagą i szacunkiem dla indywidualnej historii. Przez subtelny dotyk uwalnia od zapisanych w ciele trudnych doświadczeń, których śladami są zniekształcenia tkanek. Rozładowanie napięć stwarza w organizmie nową, naturalną przestrzeń ułatwiającą przepływ energii, a co za tym idzie zwiększającą odczuwanie siebie jako ciała, emocji i myśli. Delikatny, czujący oraz pełen akceptacji i uwagi dotyk sprawia, że napięcia ujawniają się, a objęte świadomością samoistnie roztapiają, tworząc przestrzeń dla życia i odczuwania.


MASAŻ KLASYCZNY

Jest to zabieg w którym masażysta za pomocą dłoni w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działa na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i więzadła stawowe, a także dzięki zjawisku zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy i narządy wewnętrzne. Znajduje on zastosowanie głównie w schorzeniach narządu ruchu, ale z powodzeniem może być stosowany jako profilaktyka zdrowia.